| xZet2 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un driver pentru monitor' LG W1934S!? am cautat pe site la ei si nu am gasit am incercat si varianta UK, Germania si tot nu am gasit. Mi-am reinstalat windows'ul ( windows 7 x64 ) am instalat drivere pentru placa video, este onboard (motherboard Asus M2N68-AM-SE2), am luat drivere de pe site la Asus le-am instalat dar nu imi apare rezolutia de 1440x900. In Nvidia Control Panel imi apare ANALOG Display cred ca aici este problema imi trebuie driver'ul pentru monitor, sa imi apara si rezolutiile pentru LCD/wide. ma poate ajuta cineva!? va multumesc!

4 răspunsuri:
| lvl1000 a răspuns:

Monitoarele nu au nevoie de drivere sa functioneze corect.

Cel mai probabil e de la driverul placii video sau windowsul nu-l detecteaza corect. Se mai intampla.
De obicei solutia e sa intri la display, secari complexe si de acolo seteaza manual rezolutia.

| xZet2 explică (pentru lvl1000):

Pur si simplu nu am rezolutia aia, uita-te http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=819042.

| lvl1000 a răspuns (pentru xZet2):

Foarte interesant. N-am intalnit niciodata vreun monitor care sa aiba nevoie de driver.
Dar se pare ca monitorul tau e unul mai "deosebit" care a dat la multa lume de cap.
Driverele de aici le ai incercat?
Instalarea sa face in modul compatibilitate.
http://www.lg.com/......rofile.jsp

| xZet2 explică (pentru lvl1000):

Da le-am incercat, nu sunt bune, cel putin nu pentru monitorul meu. Pana la urma am reusit sa pun rezolutia, am explicat ce am facut in topicul asta http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=819042 dar am alta "problema" poti sa te uiti? poate stii de ce face asa. Mersi frumos pentru ajutor!