| Muresan_Lau_1995 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa imi spuna ce este acesta si la cati volti functioneaza?
https://imgur.com/hrrQYE9

Răspuns Câştigător
| P3d1a a răspuns:

E un cleste pentru sudura. Trebuie conectat la un generator de sudura.

Foloseste acele 2 brate din carbon pentru a suda.

E o modalitate destul de veche de sudura si nu prea se mai foloseste acum. Consuma mai mult fata de cele moderne dar e mult mai puternic.

Mi se pare amuzant ca nu stii ce este dar vrei sa stii cati volti consuma laughing

| mihaicelsfant a răspuns (pentru P3d1a):

E pistol de lipit creca

| P3d1a a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Nu e

| Muresan_Lau_1995 explică (pentru P3d1a):

Pai am vrut sa stiu si numele si la cati volti/amperi dar nu stii la cati amperi

| P3d1a a răspuns (pentru Muresan_Lau_1995):

Nu stiu numele pentru ca nu se mai fabrica de mult.