| Marme a întrebat:

Mă poate ajuta cineva va rog mult! Nu îmi găsește driver la slotul de sunet, (pci device ) in manager de driver am dar sa-l caute și online și cu program de drivere, degeaba!

Răspuns Câştigător
| Marme explică:

Vezi aici (cauti "Realtek High Definition Audio Driver"):
http://abit.ws/......NFO=Driver

Nota: placa de baza este destul de veche. Nu ai spus ce OS ai instalat. Daca incerci orice de la Windows 7 in sus, nu exista driver cu suport oficial (driver maxim pentru Windows Vista - care nu mai are suport de la Microsoft). Ai sanse bune ca driver-ul de Vista sa mearga bine pe 7 si sanse din ce in ce mai mici sa mearga bine pe 8 sau 10.

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca ai laptop sau desktop brand: model exact.
Daca ai desktop no-name: model exact placa de baza.

| Marme explică (pentru flixbuster):

ABIT AW9D MAX placa de bază

| Marme explică (pentru Marme):

Vezi aici (cauti "Realtek High Definition Audio Driver"):
http://abit.ws/......NFO=Driver

Nota: placa de baza este destul de veche. Nu ai spus ce OS ai instalat. Daca incerci orice de la Windows 7 in sus, nu exista driver cu suport oficial (driver maxim pentru Windows Vista - care nu mai are suport de la Microsoft). Ai sanse bune ca driver-ul de Vista sa mearga bine pe 7 si sanse din ce in ce mai mici sa mearga bine pe 8 sau 10.

| Marme explică:

Placa de baza ABIT AW9D MAX