| CriCri a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva? Am instalat de curand acest Windows 7 si nu imi functioneaza castile, dar inainte imi mergeau bine.Am incercat prin tot felul de metode, am cautat pe google si gaseam ca trebuie sa instalez nu stiu ce driver. Exista si alta modalitate? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Deci - daca le-ai bagat in fata si nu merg, ori panoul cu mufele din fata nu e conectat pe placa de baza fie castile nu merg, daca le-ai bagat in spate si tot nu merg, verifica daca nu cumva serviciul windows audio e oprit sau daca ai cumva sunetul dat pe mute, pentru a vedea daca windows audio e activat scrie in run services.msc si cauta-l in lista. Astea ar fi variantele, insa daca spui ca inainte mergeau bine, cel mai probabil nu e defect pc-ul ci castile

| Magnific a răspuns:

Io stiu ca nu trebuie driver pentru casti. windows 7 vine cu de toate.pai sa vedem unde ai bagat castile? in fata la carcasa pc-ului (front) sau in spatele carcasei? daca e in fata sa imi spui ce placa de sunet ai.si te pot ajuta.

| valy a răspuns:

Pai. daca ai sunet. dar nu iti merg castile.inseamna ca nu mai merg castilewinkingsau nu mai este compatibila mufa.incearca sa bagi in alta parte.sau sa cumperi altele

| Mihay4 a răspuns:

Intra la setari la sunet si dai pe casti mare lucru