| Horiatud a întrebat:

Ma puteti ajuta cu alegerea unui amplificator audio si niste boxe?
Eu am ales: AKAI SS007A-2011C + Akai AS006RA-2000H

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca imi spui: ce vrei sa sonorizezi si in ce conditii, de la ce surse de semnal, atunci te pot ajuta.

| Horiatud explică (pentru Bula):

De la calculator/telefon, in camera mea sau in camera de zi.

| Bula a răspuns (pentru Horiatud):

In locuinta poti folosi aproape orice sistem audio.
Evident, pentru ascultare de calitate a muzicii ai nevoie de echipament de calitate, care nu se poate obtine de pe telefon.
O instalatie cu putere totala de maxim 10W de iesire si 2-3 difuzoare chiar te poate alunga din casa.
Pentru ascultare simpla iti recomand un sistem 2+1 pentru calculatoare, cu boxe de lemn.
La magazin cere sa poti incerca volumul cu semnal luat de la telefonul tau.