| pvg a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un procesor bunicel.pana in
400-500lei? vreau sa aiba placa video integrata pentru
rularea filmelor full1080p fara placa video separata. nu
contează soketul pla a de baza o cumpar dupa. sincer eu m-am orientat spre un amd a8 x4 6600k oare o fi bine? cu 4 gb ram si un ssd 120gb. ar merge filmele full hd?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Recomand și ăsta:
http://www.vexio.ro/procesor-amd-a8-5600k-socket-fm2-3.6-ghz_P42173
Dar cel mai Ok este să te orientezi spre module separate; procesor, placă grafică, placa de bază, deorece dacă ti se arde placa grafică din APU va trebui sa schimbi procesorul cu totul, alți bani alta sitracție, pe când daca ai o placa grafică dedicata și se arde sistemul va fi funcțional și cu cea on board.
Succes

| Evolution a răspuns:

In primul rând învaţă româna, în al doilea rând nu exista procesor cu placa video dedicată sau integrată rolling on the floor)) pentru redarea filmelor full hd contează mult şi placa video happy

| DeyCj a răspuns (pentru Evolution):

E nu.Ia citește un pic cum îi treaba cu procesoarele cu grafic integrat în APU.Alea îs cele ce au GPU intgerat în procesor. whistling
E noul trend(flend) cu care nu prea îs de acord al tehnologiei.Dar noh dacă se tinde pres 3 în unu(procesor, reșou de cafea si placă grafică), așa să fie.Precis se va renunța în timp la hibridele asta, din cauza degăjării mari de caldură, în special la AMD-uri.

| buzucan a răspuns:

Mai bine ai citi articolul asta, o sa-ti faci o super configuratie http://recomandare.info/configuratie-pc-gaming-2014.html

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Http://bit.ly/1d3pQ9l (link generat de conversion marketing)
Procesorul spre care te-ai orientat tu este unul foarte bun si cu siguranta merg filmele full hd