| PappZsoltAndras a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine daca va rog cu o versiune de powerpoint gratis? Am de facut o prezentare pentru scoala intr-o saptamana si nu gasesc de unde sa descarc powerpoint gratis.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

De ce nu incerci varianta alternativa?
Libre Office
https://www.libreoffice.org/download/download/

Poti salva cu extensia.ppt, deci va fi compatibil cu varianta Microsoft de la scoala
Desi icoanele arata putin diferit, nu e cu nimic mai prejos decat varianta Microsoft.

L-am instalat pe calculatoarele tuturor din familie, mai putin pe al meu, pentru ca am avut nevoie pana de curand de Microsoft Excel pentru SolidWorks. (Solidworks nu are suport pentru LibreOffice, doar pentru Micro$oft)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Aveți in scoală computere ce au instalat PP și poți rezolva problema acolo

| cfrtobias a răspuns:

Oamenii pot lua amenda si poate nu risca sa raspunda ca cica incurajam pirateria

| DrGeorge a răspuns:

Il poti lua ca trial de 30 zile de pe https://products.office.com/ro-RO/try

| PappZsoltAndras explică (pentru DrGeorge):

Dar totusi trebuie sa platesti.