| AlexVizitiu a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine? Mi-am luat o pereche de casti Microsoft LifeChat LX-3000, insa nu se aude nimic.Boxele merg, la fel si microfonul castilor. Aparent toate driverele sunt instalate.Si mai ciudat acel test{sau cum s-o numi} din setarile castilor se aude.Tot in seatari, la properties acele "levels" sunt date la maxim.De ce nu se aude? Cum as putea sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Se conecteaza prin usb? Daca da, si ai mai multe iesire (sa zicem, placa de sunet incorporata si boxele tale) sunetul pleaca by default prin placa de sunet incorporata, practic trebuie sa setezi windowsul sau aplicatia ce output pentru sunet sa foloseasca. Este mult mai usor cu windows 7.

Dupa putin google am inteles ca da, sunt pe usb. Cele pe usb (in volume control) au o placa de sunet integrata. Dezinstaleaza toate driverele audio care le aveai, reseteaza pcul, si instaleaza-le doar pe cele de la perechjea de casti.

Next thing. Daca merg boxele nu pot sa iti mearga si castilewinking.

| AlexVizitiu explică (pentru Seby90):

Multumesc foarte mult, chiar daca intre timp am dat de capat problemei.

| Seby90 a răspuns (pentru AlexVizitiu):

Cu placere, ce aveau?

| AlexVizitiu explică (pentru Seby90):

Culmea:Trebuia sa umblu acolo la "properties", dar pe langa a schimba volumul, trebuia sa dau OK.

5 răspunsuri:
| maryan1997 a răspuns:

Conecteaza castile la telefon daca ati merg inseamna ca este de la calculator daca nu sunt stricate

| An23deeaa200 a răspuns:

Cred ca sunt stricate, sau mai exact cel de la care le-ai cumparat te-a pacalit.incearca sa la pui la telefon sa vezi daca merg daca nu, cred ca or fi stricate thinking