| asperger3 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog cu un laptop ok pentru facultate?
De preferabil ar fi sa il iau din Altex si sa pot juca Age of empires ii, 911 Opertor si Enforcer Police.
Nu il vreau de gaming, vreau ceva decent care sa il pot folosii pe toata durata facultatii de preferat sa aiba windows 7 si office instalat.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica joci pe el jocurile pe care le-ai specificat dar il vrei pentru facultate. Of, Of!

| PainTech a răspuns:

Dat fiind cerintele ai nevoie de :
-Procesor de cel putin 2 Ghz ( cel putin i3 generatie moderna )
-4 GB RAM
-Placa video ( integrata ) care sa suporte DirectX 9 ( cu toate ca Police Enforcer mananca mai multe resurse )

Noua varianta de Office 365 consuma mai multe resurse decat mare parte din jocurile mentionate.

Daca asta e tot ce vrei sa faci pe el, un laptop precum https://altex.ro/......-free-dos/ ar trebui sa fie suficient ( teoretic ai putea juca GTA 5 sau FarCry 4 pe chiestia asta la ceea ce multi "jucatori de buget" ar numi "aproape jucabil" ).

| Florin458 a răspuns:

Laptop Gaming ASUS ROG Strix GL503VD-FY004 (desi e de gaming, merita banii)
Laptop ACER Nitro 5 AN515-52-75BS
Laptop ASUS VivoBook S406UA-BM031

Cam astea ar fi, personal ti-l recomand pe primul sau daca esti foarte pasionat de jocuri iti poti face tu un pc foarte bun.

| Ilyas420 a răspuns:

Ai nevoie sa joci Age of Empires la facultate? laughing)
Eu l-am luat pe asta pentru facultate:
Lenovo ideapad 320
Windows 10 Home 64-bit
Procesor: i5-7200u
8 GB RAM
Placa video: AMD Radeon 530
Este foarte bun pentru mine, recomand.