| Skarr a întrebat:

Ma uitam dupa niste casti pe PC Garage si am dat de Asus Tuf gaming h7 wireless care sunt la 360 lei. Cica are fi reduse de la 500 si ceva. Am vazut ca are si ceva software, sunt wireless, adica la banii astia par bune. Adica nu sunt nici marvo wireless de se strica intr-o luna dar nici hyperx wireless de 500+ lei. Pareri?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nici marvo wireless de se strica intr o luna dar nici hyperx wireless"

corect, undeva la mijloc - și prețul spune asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Eu nu inteleg cum castile scumpe se strica asa repede si au o calitate asa joasa si la sunet si la tot... Imi explici pls?

| nicu991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca plătiți brandul și reclamele la produsele respective, nicidecum calitatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nicu991):

Eu am avut doar casti sub 100 lei si merg ani de zile perfect, nici nu stiu ce brand sunt ca am setat filtre si am setat pret crescator pe eMAG, nu scrie ceva clar pe undeva.

| nicu991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Eu am o pereche de Soul by Ludacriss SL50 luată acum ceva ani cu 350 lei pe care nici nu le mai folosesc fiindca mi-am luat o pereche de jbl d-alea mici de 50 lei se aud la fel sau chiar mai bine decât alea, plus ca-s mici si le iei oriunde.

| Skarr explică (pentru anonim_4396):

Dacă te referi la cele de gaming se aud mai prost de obicei pentru ca sunt de gaming și sunt făcute sa auzi bine in jocuri. Eu voim inițial sa-mi iau ceva audio technica care sunt de studio și sunt mult mai bune și pentru muzica și jocuri dar mai scumpe. Sau de la Akg. Și un microfon separat. Dar am zis ca sunt preț bun astea și sunt wireless. Și sunt și mai ieftine decât ce voiam sa-mi iau. Cât despre stricat. Depinde ce brand îți iei. Eu am avut unele timp de 2 ani și nu au avut nimic ca sunet și chestii dar cablul s-a stricat și nu e detașabil sa îl înlocuiești.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nicu991):

Alea in ear sunt mai bune cand pleci undeva deoarece izoleaza fonic bine. Acasa in schimb pe termen lung sunt obositoare, eu am o pereche mari o pereche mici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Skarr):

Dar jocurile sa fim sincer nu au cine stie ce pretentii la sunet. Muzica da. Nu suport sunetul fara bass si pitigaiat de il aud la toate castile scumpe + petarde de-alea Beats de se dadeau astia mari prin clase acum 5 ani cu ele de imi venea sa vomit. Trebuie sa existe un balans intre inalte si joase... Si sunetul sa fie nemodificat. Ii mai spune si flat. Majoritatea castilor si boxelor sunt flat.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că ai nimerit tu vreuna nașpa!

| kb9 a răspuns:

Ia-ti niste casti cu cablu, e naspa sa ti-se intrerupa din 2-4 ore in 2-4 ore!