| FanGaming98 a întrebat:

Mă uitam pe un videoclip foarte important și la un moment dat s-a luat curentul. Laptopul a rămas fără baterie și s-a închis. Două zile mai târziu am băgat laptopul la încărcat, l-am pornit și au apărut toate paginile deschise cu două zile în urmă (când a rămas fără baterie). E posibil să fi pățit ceva, să se fi deteriorat ceva, gen baterie? Sau la nivel de performanță. Nu s-a întâmplat nimic în acest timp când nu avea baterie, dar acum a pornit cu tot ce avea deschis? (ASUS vivobook 15)

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu are nimic este ok.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai este normal asa ceva si beneific. Cand nu mai are baterie (desi mai are putina), iti salveaza toata munca temporar si iti pune laptopul intr-un mod de sleep. Asa nu o sa pierzi ce ai lucrat pe el.
Dupa, cand o sa il aprinzi, poti sa continui. Acest lucru a fost facut special pentru cazurile accidentale in care s-ar stinge laptopul din cauza bateriei. Astfel el mai are putina baterie incat sa deinitializeze toate taskurile pe care le are si sa salveze munca.
Nu se aplica si in cazul deconectarii de la curent (fara baterie).

| Wr3nch a răspuns:

Nu boss, cand laptopul ramane fara baterie intr-o stare de hibernare ca sa nu pierzi documente importante, etc, in ideea ca atunci cand il conectezi la priza si poti continua.