| ClaudiuXC a întrebat:

Macbook pro retina cu i7 16gb ram ssd an intre 2013-2015 sau un laptop cu windows?
Necesitate: editare foto, Android studio, corel, cam astea ar fi cele mai importante lucruri, as dori pareri pro si contra...Multumesc!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cu banii cu care iei un Macbook pro din 2015, ai putea lua un laptop din 2017, cel putin la fel de puternic, si cu ecran mai mare.
Ce program de editare foto vei folosi?
Intreb pentru ca exista Affinity Photo, ce are versiuni pentru ambele, si este o clona aproape perfecta de Photoshop, doar ca mult mai ieftin. Suplimentar, are suport pentru majoritatea pluginurilor de Photoshop.

| costinvlad a răspuns:

Poate reusesti sa faci dualboot pe acel macbook intre mac si windows. Platesti la service, ceva de genu.