| anonim_4396 a întrebat:

Mai e cineva caruia ii apar o multime de reclame de cateva zile/saptamani pe Google Chrome? Mentionez ca nu le poate opri AdBlock si sunt enervante, trebuie sa dau cu mousul pe fiecare sa le scot ca sa pot sta pe un site! Pe Mozila sau Internet explorer nu apar.

20 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu nu am nici o problema. Vezi ce programe ai instalat in ultima vreme. Pune un printscreen ca sa fac comparatie.

| DeyCj a răspuns:

Problema s-ar putea rezolva cu adon-ul ăsta:
https://chrome.google.com/......kkbiglidom
Acest addon blochează reclamele enervante.Succes

| Gizăz a răspuns:

Ai luat malware.

| L09L09L09 a răspuns (pentru Gizăz):

Abia ce am instalat windows-ul.
Am si antivirus.

| Gizăz a răspuns (pentru L09L09L09):

Nu contează. E de la tine. Eu nu am problema asta şi cred că dacă o aveau mulţi era o problemă destul de mare pentru Google. Antivirusul nu te protejează neapărat de malware.

| anonim_4396 explică (pentru Gizăz):

Nu malware ci adware, am mai scris de asta.E o pagina de pornire adaugata atunci cand a descarcat ceva.pentru asta este adwcleaner.O zi faina.

| Gizăz a răspuns (pentru anonim_4396):

Adware-ul e tot o formă de malware.

| K0sti a răspuns (pentru L09L09L09):

Ai un jaf, nu antivirus!

| anonim_4396 explică (pentru Gizăz):

Daca lasi bifat la descarcare acele adware, logic ca le bagi cu buna stiinta. Vorbesc la general. Adwarele nu il depisteaza mai mullti antivirusi nu numai ce are baiatul.Eu unul folosesc advance systemcare pro activat ca program de curatat si are si optiunea de a nu da voie sa schimbe pagina de pornire sau sa adauge vreo una.imediat ce acst adware s-a instalat esti atentionat si il poti scoate imediat cu ASC.Bine,ca sunt mai multe programe, un program bun pentru malware si adware este si superantimalware. O seara faina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Descarca adwcleaner de pe internet explorer. programul ala sterge tampeniile alea.

| Otto2014 a răspuns:

Nu conteaza daca ai antivirus, descarca asta https://www.malwarebytes.org/ si da o scanare, dupa scanare iti reporneste pc-ul si e ca nou.

| L09L09L09 a răspuns (pentru Otto2014):

Am luat programul si mi-a gasit 6 amenintari. Ii dau sa ii tina in carantina sau bifez ad exclusion? Urgent!

| Otto2014 a răspuns (pentru L09L09L09):

Ad exclusion

| Dracoola a răspuns:

Se reseteaza browserul.

| PapagalGalben a răspuns:

Aia sunt virusi.
Ia-ti un antivirus si scapi de ei.

| L09L09L09 a răspuns:

Exista un program sa stearga malware din pc sau trebuie sa instalez iar windowsul?

| Loominaty a răspuns (pentru L09L09L09):

Malwarebytes antimalware e destul de bun.

| anonim_4396 explică (pentru L09L09L09):

Da,adwcleaner.Mai,nu sunt virusi ce adware care se instaleaza atunci cand la si bifat ce iti baga e gat cand descarci.Nu ai fost atent si ai lasat bifat si se instaleaza acele pagini.

| DeyCj a răspuns (pentru L09L09L09):

Există, dar sunt cu licențe toate.Glary Utilities te-ar putea ajuta.Deși este un program de mentenență Windows gratis pentru uz personal, are și o funcție antimalware.Succes

| Pasztor_David_1990 a răspuns:

Buna, aceeas problema o am si eu si nu stiu cum sa scap de ea chiar ii enervant! M-ar interesa si pe mine rezolvarea la aceasta problema