| zilog a întrebat:

Mai exista si alt site in afara de Youtube la fel ca Youtube unde sa pot uploda filmulete!?

Va rog sa nu imi spuneti de tiktoc ca sunt scarbit de el.

Cat ceva profesional nu jucarii!

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce vrei sa incarci. Sites is cate vrei, Dailymotion Vimeo, Facebook Watch, Twitch, etc.

| NLS a răspuns:

VIMEO e cel mai apropiat.
Dar nu e la fel de popular.

Twitch e mai mult pentru jocuri si tot ce tine de live-stream vlogs. (si e populat de copii si pustani)

| zilog explică (pentru NLS):

Am pus pe vimeo 5 filmulete si mi-a dat eroare amenitare ca gata cu reclama ai voie la maxim 5 gb pe saptamana
si nu stiu cum de au zis ei ca cele 5 filmulete ale mele fac 5 g
si gata pe saptamana asdta nu mai pot adauga nimic pe vimeo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twitch, Instagram TV, Twitter

| zilog explică (pentru anonim_4396):

Multunesc acun unstlez twitter sa vad care e treaba cu
eu am facut ceva reclame video si as vrea sa le imprastii prin Rommmania

| NLS a răspuns (pentru zilog):

Daca reclamele au ca target tineretul, le poti urca pe Twitch (daca sunt mai lungi) sau pe Instagram (varianta normala, nu TV) daca sunt scurte.
Asta pentru ca ambele platforme sunt foarte utilizate, cu precadere de catre cei sub 35 de ani.

Vimeo se foloseste mult in mediul profesional, nu prea gasesti continut de rahat pe platforma.
(exista, dar e mult, mult mai putin decat pe YouTube).
Totodata, varianta gratuita e limitata, costa de la 6 euro pe luna in sus, daca doresti anumite unelte sau beneficii (cum ar fi acea limitare).

Storyfire e o chestie sinistra, si poti vedea de catre cine e folosit de indata ce il deschizi: cativa pustani la pubertate cu chef de caterinca.

Twitter are o baza de utilizatori destul de redusa in Romania, insa daca continutul e international, e o idee foarte buna, caci pe afara e mai folosit.

| DascaluIoan a răspuns:

Storyfire cică ar fi un înlocuitor pentru cancerul de YT.