| Apocalipsa22 a întrebat:

Mai pun o data intrebare ca n-am primit raspuns.E compatibil un procesor cu socket FM2 cu o placa de baza socket FM2+.Si nu vreau raspunsuri gen treci la alt socket ca asta e vechi.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Placa suporta unele modele de A4, dar acel model anume A4 x2 7300 nu se regaseste in aceasta lista : http://www.gigabyte.com.ro/......popup.aspx

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Depinde ce model este procesorul/placa de baza, ca nu toate procesoarele fm2 sunt compatibile cu o placa de baza fm2+

| KIibrDM a răspuns:

Da este compatibil, dar un procesor FM2+ nu este compatibil pe o placa de baza FM2

| Apocalipsa22 explică (pentru Jipa95):

Placa de baza este astatonguelaca de baza Gigabyte F2A68HM-DS2, Socket FM2+
Iar procesorul este astatonguerocesor AMD A4 X2 7300, 3.80 GHz, Socket FM2, BOX, Black Edition