| ianis88 a întrebat:

Mai vin cu o intrebare. La scoala avem de instala linux si trebuie instalat pe o masina virtuala, a explicat de unde o gasim dar eu tot nu o gasesc free pe net. ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Masina virtuala si memoria virtuala nu are nici o legatura in contextul la ceia ce crezi tu
fara nici o problema o sa mearga
si din contra, cu cat memoria e mai mare cu atat mai bine va merge
memoria virtuala nu este ceia ce crezi tu
deci incearca virtual box fara probleme va merge la pc tau

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Pentru detalii urmareste Videotutorialul.
http://www.videotutorial.ro/? p=127

| pozeanimate a răspuns:

Virtual box este un program care te ajuta la instalarea unui sistem de operare virtual asa cum iti trebuie tie
cauta
virtual box tor

| ianis88 explică (pentru pozeanimate):

Pai dar nu este o problema ca am un laptop cu 6 gb RAM, i3? stiu ca trebuie sa am un numar de gb mic ca sa folosesc memorie virtuala?/