| Spike189 a întrebat:

Maine ma duc sa imi fac comanda la Samsung Galaxy S7, dar nu stiu exact pe care sa il aleg intre normal si Edge, voi ce spuneti? Varianta Egde este de 5, 5 inch si cea normala de 5, 1, deci edge-ul are o baterie mai mare, acum pe langa marime, o fi o diferenta mare intre performantele celor 2? Voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| vladutcornel a răspuns:

Edge, dar numai de curiozitate să văd cum e viața cu ecran curbat.
Dacă nu ar fi asta, aș merge spre S7 simplu, datorită dimensiunilor mai mici.
Performanțele ar trebui să fie apropiate. Poate ușor dezavantaj insesizabil pentru Edge, care trebuie să folosească un ecran mai mare cu aceleași specificații (CPU+GPU+RAM)

6 răspunsuri:
| delia1716 a răspuns:

Samsung S7 Edge

| KillaNoFilla a răspuns:

Edge evident daca ai banii.Eu sincer nu vad o mare diferenta intre s7 si s6

| Spike189 explică (pentru KillaNoFilla):

Este o diferenta destul de de la mare la : camera, baterie, rezistenta la apa si praf care revine, faptul ca se poate pune din nou card de memorie etc

| SilviaDulcik a răspuns:

Iti recomand LG G5.

| Spike189 explică (pentru SilviaDulcik):

Nu sunt fan LG, prefer Samsung happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S7 Edge (64 GB) deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......dlmsj5.php

http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=7945&idPhone1=7821

Toate cele bune!