| Mihail_David_1990 a întrebat:

Mam decis sa imi achizitionez un laptop. Dar vreaui ca sa imi mearga pe el Watch dogs, assassins blak flag, call of duty ghost, gta 5 ( când o sa apara ) si alte jocuri noi. si vreau ca acest laptop sa coste maxim 1500 lei.

7 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

Salut! Este imposibil sa gasesti un laptop la 1500 pe care sa iti mearga jocurile alea. Poti sa iti cumperi la 1500 lei un calculator pe care sa iti mearga jocurile alea sau la 2800 lei, un laptop pe care sa iti mearga jocurile alea gen: http://www.emag.ro/......DPG0LBBBM/ (acum e la reducere).
Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Ce lapptop a cerut tu pentru watch dogs, te costa minim 3500 lei prietene. De 1500 lei nu-ti ajung banii nici sa faci pc pe piese sa duca watch dogs si AC4 la detalii wow.

| QuickSilvers a răspuns:

Salut. WatchDogs are nevoie de i7 si cam 6-8 GB de RAM ca sa ruleze decent, are cerinte de sistem foarte mari si sunt convins ca la fel va avea si GTA 5. Ce ai tu nevoie depaseste lejer 2300 RON.

| monsterRyder a răspuns:

Considera seria ASUS ROG sau MSI gaming.Bafta!

| Mihail_David_1990 explică:

Atunci sa imi iau un xbox 360 super slim 250gb? Ca am vazut ca merg aceste jocuri pe el.

| Mihail_David_1990 explică:

Jipa 95 nu mai comenta, ca eu mi-am facut un calculator pe piese si m-a costat totalul pieselor 2000 maxim si il am de 10 ani si inca imi merge Watch dogs pe el. dar voiam un laptop pentru ca il pot lua cu mine oriunde.

| DeyCj a răspuns (pentru Mihail_David_1990):

La 1500 ron numa laptop de gaming nu îți cumperi, ci un suplinitor portabil pentru un calculator office, adică consumabilă.
Acuma dacă tot nu ai buget va trebui să alegi.Ori stație de jocuri portabilă(eventual poți vinde desktop-ul la care mai adaugi încă cei 1500 și poți lua un laptop decent de jocuri,(recomand Dell) sau gaming.eu în locul tău așa aș face daca aș avea neapărata nevoie de o stație de jocuri portabilă.