| anonim_4396 a întrebat:

Mam tot gandit sa pun o intrebare, dar pentru ca nu am gasit domeniul "informatica" in categorii o voi pune la tehnologie. As vrea sa stiu cum as putea deveni hacker. Nu in genul unei persoane ce doreste sa treaca de regula vietii private a unei persoane din cauza curiozitatii ci pur si simplu pentru ca de cand am auzit de calculatoare ( cu ceva timp in urma) ma pasionat mereu acest nume " hacker ". Nu as vrea raspunsuri care sa dovedeasca lipsa de interes sau vreo gluma, daca vrei raspunzi, daca nu. e bine si asa, nu se supara nimeni.

Răspuns Câştigător
| EuNuTu a răspuns:

Hackthissite.org, un site foarte bun pe care inveti ce vrei tu happy e de ethical hacking, adica omuleti buni care nu fura, ci repara ce au distrus alti hackeri happy

3 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Nu e asa simplu...insa tot ce ai nevoie e o carte despre os de acolo o sa inveti tot.

Răspuns utilizator avertizat
| PetreConstanta a răspuns:

Ca sa devii hacker - trebuie sa inveti de la un hacker- nu este bine ce ti-ai ales dar daca tu vrei asa nu poate nimeni sa te opreasca - Sfatul meu este sa nu te faci hacher pentru ca sigur te vor tenta anumite lucruri care iti vor aduce probleme in viata - tu faci cum vrei este doar un sfat