| anonim_4396 a întrebat:

Mare atentie cei care au procesoare cu placa video integrata in ele(procesoarele astea mai noi).
Daca aveti (si probabil aveti) placa video dedicata setati sa folositi placa video dedicata nu cea a procesorului.
http://www.tpu.ro/......-e-ca-din/

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Prostii oameni buni.Plăcile grafice intergerate sunt „copilașii" chipseturilor de pe placa de bază, care în timp vor dispărea, și în timp chiar și plăcile audio vor fi integrate în CPU.Deci dacă se instalează driverele din automatic updates din Windows 7 totul va funcționa, mai ales că acest plăci grafice și audio nu sunt pentru gamming sau audio profesional, ci creata pentru un user normal de computer(acel user ce ascultă muzică navigează pe internet, office, multimedia). Succes

| taken a răspuns (pentru DeyCj):

N-am inventat eu, asa am gasit pe un site aseara.
Deci nu trebuie setat sa ruleze placa dedicata?
Atunci de ce colegul meu avea lag la metin 2 si acum spune ca merge bine?

| DeyCj a răspuns (pentru taken):

Știu Taken, asta încercam să zic și eu. Dacă ai placă audio și video off board și ești gammer și sau vrei fidelitate audio atunci cele integrate trebuie ținute doar de rezervă, adică să le folosești pe cele dedicate, ca să ai performanța dorită.

| crystynel97 a răspuns (pentru taken):

Ai auzit de nVidia Optimus? daca nu uitate si vezi cum ruleaza cand ai 2 placi integrata si dedicata

| lpavel a răspuns:

Mie imi merg amandoua, crezi ca asta e o problema si ar tebui sa opresc Intel-ul?
Am Nvidia si intelHD!

| taken a răspuns (pentru lpavel):

Daca pot rula amandoua...
Dar eu cred ca la nVIDIA control panel poti selecta doar una si atunci o selectezi pe nVIDIA.

| lpavel a răspuns (pentru taken):

Mutumesc oricum!