| AdyAdy546y7 a întrebat:

Merge configurația?
ASrock 960 GC-GX FX
8gb rami Ddr3 1600hz
Gtx 750 ți oc
AMD FX 4320
Sursa 450w
Vreau doar sa știu dacă merge configuratia

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. asta suporta AMD AM3+ FX
AMD Athlon II Series
AMD Phenom II Series
AMD Sempron 100 Series
Deci si FX-ul tau.
La memorie ram suporta 8 Gb de RAM pe slot si are doua sloturi. Suporta, de asemenea, 1600Mhz la DDR3. Suporta chiar si 1866 Mhz.
Suporta si placa video. Nu stiu cu sursa cum este! Era bine daca spuneai denumirea ei.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred! Astea sunt procesoarele despre care scrie in specificatiile placii de baza ca ar fi suportate: AMD Athlon II X2, MD Athlon II X3, AMD Athlon II X4, AMD Phenom II X3,
AMD Phenom II X4, AMD Phenom II X6, AMD Sempron.
FX-ul tau nu apare in specificatii. Uite: http://bit.ly/2BHtGwo

| AdyAdy546y7 explică (pentru Salontanul):

Dacă as pune placa asta? ASUS M5A78L-M LX AM3+
Ar suporta ramii 1600 Ddr3 8gb și restul de mai sus?