| VladLungu a întrebat:

Merge mai repede un laptop prin wireless dp un router de 300 mbps decat dp unul de 150 mbps?(in aceeasi camera, si laptopul si wirelessul).

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ti-am raspuns si la cealalta intrebare. Vitezele astea is teoretice.
Ca sa atingi 300 mbps pe un singur dispozitiv, ai nevoie de placa wifi cu 3 antene interne. Apoi ai nevoie de o coenxiunde la internet de 300mbps+. Asa ceva ar costa o avere.
Mai bine lasi vitezele teoretice si te orientezi spre un router stabil. Ce buget ai?

| VladLungu explică (pentru sltlp):

100 lei.

| sltlp a răspuns (pentru VladLungu):

Alege unul din acestea 3: http://bit.ly/12d780a deoarece sunt destul de stabile.

| NGheorghe a răspuns:

Daca serviciul de internet este de 1mbps atunci nu-i deferenta nici intre un ruter de 2mbps si unul de 400mbps ca tu mai mult de 1mbps nu vei primi niciodata
Ca si principiu cu cat banda purtatoare este mai mare cu atat distanta se poate marii. (routerul de 300mbps duce linistit 150m in are liber

Răspuns utilizator avertizat
| ALEX2402 a răspuns:

Da, te asigur ca e mult mai rapid