| XFreeX a întrebat:

Merge sa pun o sursa cu mufa cu 20 pini + 4 pini separat la o placa de baza care are 24 pini + 4 pini separati?
Daca da cum?
Momentan asa am acum la placa de baza actuala (placa de baza cu 24 pini si mufa cu 20 pini si merge fara probleme. Intrebarea e daca imi cumpar alta placa de baza va merge si aia cu mufa de 20 pini in loc de 24?)

Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Merge si cu 20pin, e livrat voltajul necesar alimentarii si asa, cei 4 pini suplimentari sunt oarecum de siguranta.

5 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

Ce prastie de sursa ai de nu are 20+4pin la placa de baza?

| XFreeX explică (pentru ITMania):

Cu aia a venit calculatorul cand l-am cumparat...
si merge cu 20 pini chiar daca placa cere 20+4
Oare daca vreau sa schimb placa de baza merge si aia tot cu 20 pini in loc de 20+4?

| XFreeX explică (pentru ITMania):

Da-mi te rog id tau sa vorbim mai detaliat (daca pot conecta sursa cu 20 pini + 4 pini separat, la o placa de baza cu 24 pini + 4 pini separat)

| XFreeX explică (pentru ITMania):

K... deci merge... montez mufa si las ultimele 4 spatii libere da? (asa e acum la placa asta de baza)

| ITMania a răspuns (pentru XFreeX):

Exact.

| ITMania a răspuns (pentru XFreeX):

Merge si cu 20pin, e livrat voltajul necesar alimentarii si asa, cei 4 pini suplimentari sunt oarecum de siguranta.