| AndutzzaAnduu a întrebat:

Merge Vodafone in strainatate? Adica vreau sa spun daca ma pot conecta la retele WIFI? Sau trebuie decodat telefonul?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da va funcționa.Conexiunea de internet pe Wireless(adică fără fir că asta înseamnă) nu are legătură cu abonementul/cartela sau furnizorul de servicii de telfonie mobilă. Este conexiune liberă la internet, atâta timp cât rețelel Wifi disponibile nu sunt parolate.Succes

| Intruder19 a răspuns:

In strainatate merge in roaming.Wi-Fi-ul nu are nici o legatura cu providerul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are Vodafone cu WIFI. Pana la o adica WIFI merge si fara cartela in el.

| babyalexa a răspuns:

De mers merge el ca nu are legatura Vodafone cu wi-fi...mai greu insa cu internetul gratuit in anumite tari.Din punctul asta de vedere Romania sta bine de tot.

| Wrufloukel a răspuns:

Poți merge la un centru unde se decodează telefoane, și cu 20 de ron sau 30 de ron îți poți decoda telefonul în toate rețelele din toată Europa! Cu alte cuvinte poți folosit telefonul în ori ce altă țară din UE! Și e marfă să știi! E marfă tare de tot să ai un telefon decodat în toate rețelele! Îți recomand în caz de vrei să-ți decodezi telefonul să nu-l lași acolo. Îl întrebi pe ăla, băi nenea îl decodezi acum sau peste doi ani! laughing Și decodatul durează un sfert de oră cel mult juma de oră! Iar pe wifi merge cam în ori ce loc folosit de pe planetă și dacă este decodat telefonul atunci totul va fi și mai bine! tongue

| XxYouOnlyLiveOncexX a răspuns:

Wifi nu are legatura cu Vodafone, de exemplu eu m-am conectat la wifi si nu avea cartela inauntru atunci cand am cumparat telefonul happy