| anonim_4396 a întrebat:

Merge Windows 7 (Am windows xp) pe un Laptop Asus PRO59L? Link:
http://www.emag.ro/......E3B43BBBM/
Daca da cat de bine?

Răspuns Câştigător
| gicaputinica a răspuns:

Da! Merge foarte bine.
Obligatoriu, sa fie x64!

Poti face un test cu acest program:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20

| anonim_4396 explică (pentru gicaputinica):

De ce merge doar pe x64? nu merge pe x86?

| anonim_4396 explică (pentru gicaputinica):

Te rog raspunde! Zi-mi ca e urgent sa am Windows 7! Am o treaba si pe Windows xp nu merge! Vreau sa imi raspunzi la intrebarea de mai devreme:
De ce merge doar pe x64? nu merge pe x86?

| gicaputinica a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca procesorul este dual core.
Poti instala si x86 (32 biti) dar va fi folosit doar la jumatate din puterea lui.

| anonim_4396 explică (pentru gicaputinica):

Aaaa... Mersi! Ai o funda mare de la mine si un vot ca mi-ai zis de ce e mai bine x64 decat x86.

| anonim_4396 explică (pentru gicaputinica):

Sorry... Dar nu imi permite sa votez deoarece am grad de junior... O sa iti dau vot cand imi creste gradul ca sa nu te superi. Inca o data iti mai multumesc.

| gicaputinica a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura mea satisfactie, este ca am putut ajuta un om cu un sfat bun.

Numai bine!

7 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Da! Merge foarte bine.
Obligatoriu, sa fie x64!