| XSuperGamerHD a întrebat:

Merita 4400 lei pentru o placa video RTX 3060 Ti Gigabyte gaming OC?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Merita doar pentru cel care are nevoie, poate pentru mine nu ar merita ca nu stau sa ma joc toata ziua, dar pentru tine poate merita.
Daca cineva isi permite un bentley normal ca merita, pentru cel care-si permite un vw si ala vechi de 15 ani normal ca nu merita bentley nou.
Deci in concluzie doar tu stii daca merita.
oricum ar fi placa sa fie noua nu vechituri si nu luata de pe olx sigilata laughing, deci din ce stiu placa asta se vinde cu peste 5000 de lei in magazine.
Placa asta video a fost redusa de black friday la eMAG la 3000 de lei, dar putini au prins-o, cei care o vand acum pe OLX cu 4400 lei happy stiu sigur ca am vrut si eu sa o cumpar.
Poti sa-i si spui aluia care are anunt ca placa asta a fost redusa masiv de BF si asa si-au permis sa o cumpere iar acum cere cu 1400 de lei mai mult, ce escroci ambulanti laughing e nesimtire sa ceri cu 1400 de lei mai mult decat ai dat tu, un 4000 de lei era mai mult decat rezonabil.

| Simpatic a răspuns:

@ Twoearth esti un frustrat cu gandire de copil de 15 ani, vezi ca te bagi in seama si se ingroasa gluma, nu te baga in seama cu mine ca nu iti accept glumele.
ai dat repede ignore si ai fugit ca un fatalau.
eu cand zic un lucru am acoperire eu stiu ce zic, placa asta fost 5800 de lei la eMAG si de black friday s-a vandut cu 3000 lei, vino cu contra-argumente daca nu stai jos
ce boala am eu pe astia ca tine care daca ar fi fata in fata cu mine UNUL nu ar marai, ati sta precum slugile cu capul in jos.
dar aici jigniti lumea, ca sunteti in spatele unui monitor, slugo!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cat de mult ti-o doresti, si cat de usor faci banii.
Unii lucreaza o vara intreaga pentru banii aia.
Eu nu am dat nici macar 1000 de lei pe o placa video, am dat vreo 1500 de lei pe toata unitatea, si asa a ramas. Nu am bani de irosit pe jocuri.

| mentholinks a răspuns:

Nu cred, eu n-as da atatia bani pe o placa video.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Altele costa și 20.000 lei. Poate și mai mult. Vrei performanță, scoți bani. Mai ales dacă ești gamer.

| Zinv a răspuns:

Nu merita, poti sa iti iei unul SH sau un rtx 2070-2080 si sa astepti sa se ieftineasca. Acum nu sunt stocuri, cererea de produse e foarte mare si automat si pretul e mare. Decizia e a ta. E posibil sa scada preturile de craciun sau dupa (ianuarie-februarie).