| RAY a întrebat:

Merita acest laptop 4000 de ron?

http://www.emag.ro/......D0KJQ2BBM/

Laptop Gaming Lenovo IdeaPad Y700-17ISK cu procesor Intel® Core™ i7-6700HQ 2.60 GHz, Skylake™, 17.3", Full HD, IPS, 8GB, 1TB, DVD-RW, nVidia GeForce GTX 960M 4GB, Free DOS, Black

5 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Daca il vrei pentru gaming doar placa video e la limita. Dar oricum iti vor merge majoritatea titlurilor fara probleme.
Apoi HDD-ul are 5400 rpm deci iti va incetini mult sistemul. Daca nu ii pui un SSD nu cred ca te vei bucura din plin de performantele lui.
Display-ul e glare, nu mat, dar avand in vedere ca e IPS e bine.
Greutatea de 2.6 kg este excelenta pentru un laptop de 17 inch.
Eu zic ca merita banii dar va trebui sa investesti intr-un SSD.

| Bandit288 a răspuns:

Wohooo,foarte bun! Sa-l stapanesti sanatos happy

| RAY explică (pentru Bandit288):

Inca nu l-am cumparat dar multumesc are 3 kg

| Bandit288 a răspuns (pentru RAY):

Pe Laptop-ul ala merge FIFA 17, GTA 5, PES 2016, CS GO, CS 1.6. Adica toate jocurile populare. happy