| c0pil1n a întrebat:

Merita activat turbo boost din bios pe un i5 9400f de 2, 90ghz?
Daca il activez viteza creste la 3, 90ghz se poate intampla ceva cu procesorul?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu ai inteles nimic din Turbo Boost. Viteza NU creste pur si simplu la 3.9, ci e impins un nucleu TEMPORAR la viteza aia, in caz de e nevoie. Nu e overclock permanent. Nu se intampla nimic, evident. Nu vad de ce l-ai dezactiva daca nu ai nici o problema...

| c0pil1n explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc, is eu mai greu de cap si mi e frica sa fac unele chestii daca nu ma pricep?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru c0pil1n):

Ai internetul la dispozitie. Cauta si vei gasi! happy