| Arrakis a întrebat:

Merita facuta reparatia backlight-ului unui TV LED sau e mai inteleapta investitia intr-un TV nou? As dori raspunsuri de la cei care au trecut prin asta. Adica sa risc schimband doar led-urile defecte sau toata bara de led-uri implicata. Ma refer la o eficienta a costurilor in ceea ce priveste un Smart TV cu diagonala de 108 cm.

4 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Eu am un LG de 32inch, dupa 3 ani s-a ars un led si am schimbat toata bara, dupa inca un an s-a ars altul si am schimbat numai un led. Acum merge de vreun an/un an jumate. Acum tu faci cum crezi ca e mai bine. Normal, daca un led s-a ars, nici ceilalti nu mai au multa viata. O bara pentru TV-ul meu este 150-200 lei. Nu stiu ce TV ai tu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce marcă este tv ul tau?

| Arrakis explică (pentru Adrian5575):

E Philips cu Ambilight. Si daca mi-as lua unul nou parca tot din asta as vrea. big grin
Faza ironica e ca te-ai astepta ca brizbrizurile de lumini din spate pentru ambianta sa cedeze repede, dar alea inca #rezista.
Are vechime de 2 ani jumatate TV-ul, iesit din garantie.

| xXVranceaXx a răspuns:

Ia-ti un TV nou, in cazul in care un backlight costa multttt. Nu alege marci proaste fiindca nu faci nimic cu ele! Sa ai o zi buna! ✓