| RazvRazvan5456 a întrebat:

Merita Iphone 5? As vrea sa-mi cumpar unul, Secand Hand, am gasit la 730 lei dar totusi, mi-e cam frica.
Iphone 5 este destul de vechi, adica cred ca are vreo 4 ani de cand a aparut si ma tem sa nu se strice sau sa fie gen "obosit"
730 lei nu-i cine stie cat, dar totusi, nu as vrea sa se strice dupa vreo jumate de an, pentru mine banii nu cresc in pom. Plus ca n-am nici un fel de garantie la el
Ati cumpara? Nu ma prea intereseaza Samsung sau alte telefoane.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu 730 lei ia-ti un telefon cu Android, bun, nou, cu garantie. Risti sa fie blocat iCloud si apoi sa ai batai de cap. Mai mult, telefoanele iPhone sunt pentru cei cu bani nu pentru noi muritorii de rand.

| RazvRazvan5456 explică (pentru Salontanul):

Da, dar il verific inante. Merg eu sa-l vad

| Salontanul a răspuns (pentru RazvRazvan5456):

Fa cum vrei! Un iPhone se updateaza, incepe sa mearga tot mai greu si o parte din programe sunt pe bani. Pe mine m-a pus Dumnezeu sa iau un Microsoft cu Windows si mi-a ajuns experienta aia. Cele mai bune sunt cele cu Android.

| Sellak a răspuns (pentru Salontanul):

Si daca se updateaza ce? Eu am Iphone 4S si rulez pe el ultimul iOS si merge impecabil. Da intr-adevar, majoritatea aplicatiilor costa, dar aplicatiile cele mai folosite de toata lumea sunt gratis, pluc ca ai o gramada de aplicatii / jocuri gratuite. Am avut si eu n telefoane cu android dar iOs mi se pare mult mai bun, calitatea este mult mai buna plus ca nu risti sa-ti infectezi telefonul cu tot feluri de virusi sau mai stiu eu ce. Andoidul este facut sa ruleze pe o varietate mare de device-uri pe cand iOS-ul este conceput special sa ruleze numai pe iphone de aceea nu o sa vezi niciodata pe un iphone sa ai lag sau sa ti se blocheze cand ai prea multe aplicatii sau faci multitasking cum se intampla la majoritatea telefoanelor cu android.Deci daca ai umplat pe iphone 5 minute in viata ta si nu ai avut unul sa vezi ce poate si sa vezi la ce capacitate il poti folosi nu vorbi happy Salut

| Salontanul a răspuns (pentru Sellak):

Te-am intrebat eu ceva?

| Sellak a răspuns (pentru Salontanul):

Nu m-ai intrebat nimic laughing dar la fel ca si tine am incercat sa-i raspund omului la intrebare, si ce-i cu atitudinea asta? imi trebuie aprobare sa-ti comentez raspunsurile? Du-te si plimba-te amicewinking

| Salontanul a răspuns (pentru Sellak):

Am "umplat" pe iPhone dar nu ma intereseaza. Pe masura ce se updateaza merge din ce in ce mai greu. Virusi n-are? http://www.ziare.com/......ea-1396833
iPhone blocat? http://www.tpu.ro/......utonu-ori/
iPhone n-are lag? Atunci de ce este scris articolul asta: http://www.iphone365.ro/tutorial-cum-sa-rezolvi-problema-lag-ului-din-ios/
?

| Salontanul a răspuns (pentru Sellak):

Pai raspunde-i lui nu mie. Nu vezi ca ai probleme cu logica? Ca sa nu mai am probleme cu tine fac cum am facut si cu alti... Te blochez.

| Sellak a răspuns:

1. Am " umplat ": am scris gresit un cuvant happy Asa si? Nu ai un argument mai logic decat sa te iei de felul cum am gresit un cuvant? Esti patetic.
2. Bun, ai o garantie ca articolul ala e 100% adevarat? Si ca nu e doar un alt articol scris aiurea ca sa te faca sa dai click pe el si de fapt in articol e scris total altceva, sau vreo prostie care nu are nici o treaba cu securitatea? Din cate stiu eu pana acuma nici un iphone blocat in Cloud nu a reusit sa fie deblocat.
3. Daca esti prost si nu sti nici sa pornesti apa la robinet este foarte probabil sa iti blochezi singur telefonul.Eu ma refer la faptul ca nu se blocheaza aiurea fara sa-i faci nimic cum se intampla la android.
4. Cand o sa intalnesc un iphone cu lag am sa urmez tutorialul ala si daca merge esti tare.

Ai cautat si tu pe net tot ce am scris eu mai sus, si primele subiecte care le-ai gasit le-ai si postat aici ca sa-mi arati tu cat de destept esti laughing Esti patetic si nu dau 2 lei pe tine deci da-mi block poate te face mai fericit si iti hraneste orgoliul de copil frustrat de 12 -13 ani ca mai mult nu-ti dauwinking Salut o seara faina!