| Mariusleonte a întrebat:

Merita o placă rafuca exterioară pentru laptop?

10 răspunsuri:
| johnbucuresti a răspuns:

Eu repar placi de 20 ani. doar daca dai putin pe reparatie gen 60 lei

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce inseamnă rafuca?

| BogdanM275 a răspuns:

Da ca te referi la o placa video externa, atunci da merita.

| Bizon95 a răspuns (pentru BogdanM275):

Cum connectezi o placa video externa la laptop?

nu cred ca nu se poate, dar chiar sunt curios cumwinking

| Bizon95 a răspuns (pentru BogdanM275):

SUPER TARE, merci mult!winking

| flixbuster a răspuns (pentru Bizon95):

Thunderbolt, ca USB nu are suficienta latime de banda pentru placi video de gaming (ca asta vrei de la un eGPU).

http://www.windowscentral.com/best-egpu-enclosures

Dar sincer, la cat costa doar carcasa pentru placa video, daca mai pui si banii pe care-i dai pe placa video in sine (si mai socotesti si cat ai dat pe laptop) cred ca mai bine iti iei un laptop de gaming super cu banii aia.

| Bizon95 a răspuns (pentru flixbuster):

Sunt de acord, dar am fost intrebat de cateva ori in trecut, cu ani in urma si pe vremea aia am cautat si nu am gasit, asa ca ma bucur ca o solutie a aparut, iar in timp poate se ieftinestewinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Nu are de ce sa se ieftineasca. E un moft de nisa si asa va ramane.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

laughing Probabil a vrut sa scrie grafica dar cum tinerii din ziua de astazi sunt neterminati, nu a mai verificat ce posteaza si a dat drumu'.