| MasterGamer1995 a întrebat:

Merita PC-ul asta?

Sistem
Recomandat pentru Gaming
Procesor
Producator Intel
Procesor i5-4460
Familie Core i5 4th gen
Nucleu Haswell Refresh
Numar nuclee 4
Numar thread-uri 4
Socket 1150
Viteza 3.2 GHz
Turbo 3.4 GHz
Link produs Procesor
Placa De Baza
Producator ASRock
Model H81M-DGS R2.0
Producator chipset Intel
Chipset H81
Link produs Placa de baza
Carcasa
Producator Deepcool
Model Smarter
Tip Minitower
Link produs Carcasa
Placa Video
Placa video Dedicata
Producator Gigabyte
Serie GeForce
Model GTX 750 Ti OC
Editie/Racire WindForce 2X
Porturi 2x DVI
2x HDMI
Memorie 2 GB
Link produs Placa video
Memorie
Producator HyperX
Model Savage
Tip DDR3
Capacitate RAM 8 GB
Frecventa 1866 MHz
Link produs Memorie
Stocare
Capacitate stocare 1000 GB
Producator HDD WD
Serie HDD Blue
Rotatie HDD 7200 rpm
Buffer HDD 64 MB
Interfata HDD SATA-III
Link produs HDD Hard Disk
Unitate Optica
Producator LG
Model GH24NSC0
Unitate optica DVD-RW
Sursa
Sursa Dedicata
Producator Game Daemon
Model RPO500A
Putere 500 Watt
Link produs Sursa
Audio
Sunet Integrat
Suport audio 7.1
Placa De Retea
Viteza maxima 10/100/1000 Mbs
Periferice
WiFi inclus Da
Adaptor wireless TP-Link TL-WN723N
Asamblare
Asamblare Standard
Link serviciu Asamblare
Recomandare
Recomandare PC Garage iti recomanda: Sistem de operare, Aplicatie office, Solutie de securitate, Monitor
Observatie Sistemele PC Garage nu se pot modifica la cerere. Configuratiile sistemelor se schimba in cazul in care anumite componente nu se mai gasesc pe stoc sau se lanseaza versiuni noi.

Are garantie 24 luni si costa 2860 RON si 172 lei rate pe 2 ani.

Eu zic ca ar merita voi ce ziceti?

16 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

WTF! merita ma esti nebun?
Pc-ul ala ruleaza jocuri ca GTA V pe ULTRA HIGH, dar asa este, cam slaba sursa, dar face fata!
Dami si mie link, am gasit ceva cu GTX 960 dar este 3.800 dar placa asta este cam la fel ca si g960.
De cei 1.000 imi iau periferice...
Te rog da-mi link-ul, m-ie lene sa caut eu big grin

| MasterGamer1995 explică (pentru LuciWv):

Da nimeni nu are nevoie de GTX 960 deoarece tehnologia jocurilor nu a ajuns cat sa iti trebuiasca un 960 si in plus este si pre scump!
Si stiu ca merge gta v pe ultra.

| LuciWv a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Da,dar ma gandeam asa, mah peste 4-5 ani iar alta placa video?
Cand si daca va aparea GTA 6, acea placa 100% il va rula POATE! pe low
Se astepata GTX seria 1000, 1024 sau ceva de genu...
Ori cum, cred ca pana voi opta pentru GTX 960, chiar daca nu exista jocuri care sa solicite cat de cat placa, dar GTA V, usor usor o solicita dar nu cat sa faca probleme lag/frame drops...

| vidii a răspuns (pentru LuciWv):

Ce face? ma faci sa rad, gtx 960 e o placa video mid range, daca joci crysis 3 pe fullhd si pe ultra details cu msaa si fxaa date la max se ineaca, nu ai nici 20 fps-uri, in gta 5 pe 1920x1080 cu absolut totul la ultra un 980ti are 60-85 fps, pe 960 il pune in genunchi

| LuciWv a răspuns (pentru vidii):

Ma copile, te rog eu taci! Na dovada http://www.pcgarage.ro/......on-v2/Vezi la prezentare produs si uitate cat FPS prinde si pe ce setariNu stiu de ce comentezi aiurea

| MasterGamer1995 explică (pentru LuciWv):

Mersi s-ar putea sa il iau pe asta...Are un an mai mult in rate dar na big grin!

| LuciWv a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Nu te uita la pret, uitate la calitate

| MasterGamer1995 explică (pentru LuciWv):

Dar na nu toata viata numai Gaming, nu?

| LuciWv a răspuns (pentru MasterGamer1995):

7-8 ani te duce bine PC-ul ala
Dar, peste 4-5 ani nu cred ca va face fata jocurilor...se va invechi tehnologia aia dar pana atunci rupe in gaming

| MasterGamer1995 explică (pentru LuciWv):

La care te referi la cel din intrebare sau cel care mi l-ai aratat tu?

| LuciWv a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Cel care ti-l-am aratat eu, dar si cel ales de tine este bun!
Totusi, cel ales de tine nu va putea rula jocuri ca GTA V sau MAD MAX la ultra, poate pe low-medium dar greu cu 10-15 FPS
Dar, tu hotarasti ce iti cumperi happy

| MasterGamer1995 explică (pentru LuciWv):

Https://www.youtube.com/watch?v=gLM3F09Qx7s Nici chiar pe low (si asta care ti-l arat eu e mai slab decat cel de prima oara).

| LuciWv a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Da,gta v il ruleaza bine, dar jocuri care vor aparea 2016-2017 usor usor poate!
Dar, cel recomandat de mine te va tine cu jocurile pana in 2020 fara probleme happy si ma refer la jocuri noi!

| MasterGamer1995 explică (pentru LuciWv):

Sigur?

| LuciWv a răspuns (pentru MasterGamer1995):

Are o placa GTX 960 STRIX de 2 GB, 100% sigur
Ori cum, pana in 2018, nici un joc cu cerinte mai mari ca la GTA V nu va aparea
Ceva similar da, Mad Max, AC Unity, le ruleaza bine!
Deci nu vei avea probleme

| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Merita dar cam mica sursa 500w