| Frank51 a întrebat:

Merita S9 doar pentru camera putin mai buna si senzorul de amprenta pozitionat acolo jos fata de S8? S8 este 2400, s9 e 3700, 13 mil diferenta. Eu sincer as putea sa traiesc cu senzorul de amprenta de pe s8...

8 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti sa sa mai apara pe net cateva prezentari ale telefonului eu zic ca nu merita sa treci la s9 de la s8.

| Frank51 explică (pentru RAY):

Nu inteleg ce vrei sa imi arati. Am butonat telefonul ore intregi, stiu ce poate. Nu spun ca e un telefon prost, pur si simplu nu ar merita pentru mine sa dau 13 mil in plus pentru o camera putin mai buna. Si nu inteleg pentru cine ar merita(cred ca e un fel de fita mai mult, ca sa ai cel mai bun telefon, altfel nu imi explic). Ca sa fim sinceri, diferenta de putere nu se simte intre cele 2, degeaba are s9 un procesor mai bun, diferenta nu se va simti. Si inca ceva, mie mi s-a parut ca la s9 marginea este putin diferita, adica mai in exterior, parca taie putin la mana. La s8 este mai smooth sau poate mi se pare.

| RAY a răspuns (pentru Frank51):

Voi publica un doc despre obsesia de a cumpara mereu ceva nou deci nu e necesar., da pai ai dreptate

| alexboss2020 a răspuns:

Mergi pe s8, nu o sa iti para rau, eu am un s7 si inca ma duce bine, nu am sa-l schimb prea curand este inca un telefon capabil si potent! Presspun ca nu ai S8 si vrei sa mergi pe un telefon cu o generatie mai noua, te sfatuiesc sa iti pastrez banutii(13 mil) si sa mergi pe S8!

| mitza1234 a răspuns:

Avantaje: merita pentru camera, procesor cu 30% mai bun, placa video mai buna, inteligenta artificiala, senzor amprenta etc...
Dezavantaje: Daca ai s8 sau s8+, parerea mea este sa astepti urmatoare generatie, unde Samsung galaxy s10 sau X sau cum se va numi el, va fi senzational, am citit ca se pregateste ceva senzational odata cu aniversarea a 10 ani de galaxy.
Asta ar fi tot, eu am s5 si s-a meritat sa fac upgrade la s9+. Il astept sa vina pe data de 9 martie(cei cu precomanda su prioritate), in fine, nu vb de ce am facut eu si de ce vrei tu. In concluzie daca ai s8 merita sa astepti pana la galaxy s10 sau X unde, repet, va fi cu adevarat uimitor.

| pisicutaadorabila a răspuns:

Sincer nu cred ca ar trebui sa te repezi pe ultimul model aparut, asteapta sa apara in mai multe magazine si dupa aceea du-te sa-l testezi sa vezi daca iti place si daca ti se pare ca e mai bun decat S8.

| andreeaangel1998 a răspuns:

Eu zic ca nu merita, asteapta, ca mai scade pretul.