| Bujan_Adrian_1975 a întrebat:

Merita sa dau 1500 de lei pe laptopu asta? eu il vreau in special pentru gaming

Tip procesor:Intel® CoreTM i3Model procesor:4005UNumar nuclee:2Tehnologie procesor:22 nmFrecventa procesor:1700 MHzArhitectura:HaswellCache:3072 KBProducator procesor:IntelProcesor grafic integrat:Intel HD Graphics 4400
Display
Caracteristici speciale display:Glare
Acer CineCrystalDiagonala (inch):15. 6Rezolutie:1366 x 768Format display:WXGATip display:LCD LED
Memorie
Capacitate memorie:4 GBTip memoriebig grinDR3Frecventa:1600 MHzNr sloturi/sloturi ocupate:2/1Slot 1:4096 MB
Hard Disk
Capacitate stocare:500 GBViteza de rotatie:5400 rpmTip Stocare:HDD
Placa Video
Tip memorie video:IntegrataProducator chipset video:IntelSeria:Intel HD Graphics 4400
Multimedia
Unitati citire/scriere:Fara unitate opticaAudiobig grinifuzoare stereo
Microfon integratCamera WEB:Acer Crystal Eye HDCititor de carduribig grinaCarduri suportate:SDTehnologie:High Definition Audio
Porturi
HDMI:1Iesire audio:1RJ-45:1USB 2.0:2USB 3.0:1VGA:1
Comunicatii
Retea:10/100/1000Bluetooth:4.0Wireless:802.11 b/g/n
Alimentare
Baterie:Li Ion 6 Celule
Altele
Securitate:Kensington LockGreutate:2.5 KgMaterial carcasatonguelasticCaracteristici speciale:Touchpad cu control multi-touch pentru gesturi, care accepta diverse functii de derulare, zoom si lansare cu ajutorul degetelorDimensiuni (W x H x D):381.6 x 30.3 x 256 mmCuloare:NegruTastatura numericabig grinaTastatura:Tastatura internationala
Software
Sistem de operare:Linux

Răspuns Câştigător
| AndreiM77 a răspuns:

Pentru Gaming in nici un cazn procesorul strica in astfel de functii.
Poti sa il ei si sa ii cumperi un procesor mai puternic, dar o sa te coste!

Pentru gaming eu personal iti recomad acest Desktop, este mai scump dar mult mai puetrnic, isi merita bani, mai pune si tu inca 400 le:
http://www.emag.ro/......DZFMMMBBM/

Daca vrei o performanta mai buna ii poti face Memoria RAM mai mare de pana la 8GB:
http://www.emag.ro/......D0HP1BBBM/

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pentru gaming nu e bun laptopul mai ales din cauza procesorului care e slabut. Pentru gaming e recomandat pc. Bafta!

| Sn4k3 a răspuns (pentru Sn4k3):

Laptopul isi merita banii, dar nu este bun pentru gaming.

| Bujan_Adrian_1975 explică (pentru Sn4k3):

MS

| Grigore_Denisa_1983 a răspuns:

Da, merita! Dar depinde de parerea ta!