| ovidiu246 a întrebat:

Merita sa dau un Laptop Acer 15.6" Aspire E1-571G-33114G50Mnks, Procesor Intel® Core™ i3-3110M 2.4GHz Ivy Bridge, 4GB, 500GB, GeForce 710M 2GB ...pe un Desktop :
-procesor Intel QUAD CORE 2. 5GHZ
-3GB memorie ram.
-500gb hdd
-wireless incorporat
-video Nvidia 230GT
-placa audio 5.1 plus audio din fata
-6 USB uri
-VGA out
-MOUSE optic
-tastatura
-LCD negru 19. 2 inch negru.
... si o diferenta de la el de 100 RON?!

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Waw și leptopul meu este la fel, eu nu l-aș schimba deoarece merge foarte bine.

| ovidiu246 explică (pentru Iunix):

Si al meu mergea mai bine is foarte bine, acum se incalzeste foarte tare chiar si in stand-by si din pricina asta performantele sunt joase (in jocuri mai ales). Dar asta fiindca nu l-am curatat de cand l-am cumparat, adica de aproximativ 2 ani. Trebuie sa ma duc sa-l curat.

Zi-mi te rog care a fost ultimul joc care l-ai jucat si ti-a mers bine.
Unul care sa solicite laptopul... Watch Dogs, Far Cry 4... jocuri de genul?

| Iunix a răspuns (pentru ovidiu246):

GTA San Andreeas, dar am mai folosit si programe de editare ca Power Director 13 pentru windows pe 64 de biti iar eu am windows 7 pe 32 de biti și tot mergea bine, si nu se încalzea foarte tare laptopul, câteodata ma jucam și 3-4 ore pe el si era rece. Se încinge doar atunci dacă îl folosesc când este conectat la priză și are și bateria încărcată în el.

| Iunix a răspuns (pentru Iunix):

Nici eu nu l-am curățat de praf dar îl am de 1 an, l-am mai aspirat cu aspiratoru câteodată laughing acolo unde are găurile de la ventilatorul lui.