| LordDodel a întrebat:

Merita sa fac upgrade la un laptop de la 4gb de ram la 8 gb de ram o sa se simta diferenta?

Laptopul are :
Procesor:Intel® Core™ i5 4210U 1. >70ghz--2.40 ghz
Memorie:4gb DDR3L 1600 MHz SDRAM
Placa video:NVIDIA® GeForce® 840M with 2GB DDR3 VRAM
1TB HDD 5400 RPM

Si puteti sa-mi spuneti ce memorie ar trebui sa cumpar?
Merita sa fac upgrade la un laptop de la 4gb de ram la 8 gb de ram o sa se simta diferenta?

Laptopul are :
Procesor:Intel® Core™ i5 4210U 1. >70ghz--2.40 ghz
Memorie:4gb DDR3L 1600 MHz SDRAM
http://www.emag.ro/......DMDGRBBBM/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Daca te joci mai ales, da, chiar e nevoie de 8gb. Memorie trebuie sa fie de 1.35v ddr3 si o sa fie ok(totusi vezi pe site la Asus mai multe detalii).

| LordDodel explică (pentru sltlp):

Trebuie sa aiba tot 1600 MHz?

| sltlp a răspuns (pentru LordDodel):

Da

| Salontanul a răspuns (pentru LordDodel):

Da. Este buna. Acea memorie are tot 1600 Mhz ca celalata si 4 Gb de RAM. De altfel 1600 Mhz este frecventa maxima la acel laptop.

| sltlp a răspuns (pentru LordDodel):

Teoretic da.