| Xenoverse1 a întrebat:

Merita sa instalez Windows 8 pe laptop-ul meu HP 15-g011sq cu 4 GB Ram?

Acum pe el ruleaza Windows 10 si nu prea sa misca bine laptop-ul, ce ziceti?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu mai primeste actualizari din ianuarielaughing

| flixbuster a răspuns:

Primeste actualizari de virusi sau ce?

https://www.microsoft.com/......-7-support

| flixbuster a răspuns:

Laptop-ul are suport oficial de Windows 8 asa ca poti instala daca doresti.

Totusi, laptop-ul tau are si suport de Windows 10 si ar trebui sa se miste decent pe 4 GB RAM.

Aici (vezi sa faci click pe "Choose a different OS" mai intai):

https://support.hp.com/......el/7264912

| idkbaa5523 a răspuns (pentru flixbuster):

Cel mai probabil il supra soliciteaza

| flixbuster a răspuns (pentru idkbaa5523):

Windows 10 merge bine pe Core 2 Duo si Athlon 64 x2 de acum cca. 15 ani. Cu 2 GB RAM. Varianta 32 bits. La fel si Windows 8.

| idkbaa5523 a răspuns:

Nu, instaleaza windows 7 ultimate 64bit, o sa iti mearga perfect pe 4gb ram

| flixbuster a răspuns (pentru idkbaa5523):

A mai spus unul aceeasi aiureala cu Windows 7 in chiar primul raspuns, care acum a disparut. Acum ce i-am raspuns eu aluia e primul raspuns - citeste-l.