| mihaituneup a întrebat:

Merita Sa-l Cumpar?
http://www.emag.ro/......xActionV6B

Am vazut pe net ca merge si battlefield 3 la setari medii.
Vreau sa stiu parerea ceror care se pricep la calculatoare, nu un copy + paste.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu as da banii pe asa ceva. Daca faci pe pisese ce e acolo, incape un radeon 6670, d eic e mai bine. Iti recomand, d aca vrei ceva, sa renunti la montirul de 22 inch, ca rezolutie mai mare= numar mai amre d epixeli= necesita pc mai puternic in jocuri. Si dual-core-ul asta e foarte ok, e de generatie noua. Si i3 e dual-core pana la urma, si este foarte bun, asa ca nu trebuie sa te intereseze daca e dualcore, ci performanta sa.

| BANN3R a răspuns:

Monitorul costa 500 ron singur,
deci ar veni unitatea 15 mil

ramul cam 200 ron
procesorul 300 ron
placa video 255 ron
hdd 300-400 ron
carcasa 120 ron
placa de baza nu stiu de care e, banuiesc ca e vreo 200 ron
dvd - 100 ron
mouse + tastatura = 100 ron

cam astea sunt preturile pieselor din acest calculator.
Dar eu nu as da 2000 ron pe un dual core

De ce nu incerci sa iti faci un calculator pe bucati? dupa preferintele tale