| Costin_Alexandra_1998 a întrebat:

Merita sa mi iau iphone 6 in 2017? este asa o mare problema ca nu tine bateria foarte mult? Daca are procesorul A9 poate compensa puterea slaba a bateriei?

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Si eu am iphone, dar 6s plus. Tot ce pot sa spun este ca abia astept sa-l schimb cu un Android, pentru ca nu-i de mine. Ma plictiseste.
In fine, daca-ti iei varianta 6 plus, bateria te va tine destul de mult si vei avea stabilizator de imagine la camera principala. Dar daca-ti iei 6 simplu, iti zic, camera nu-i prea buna si bateria e mult mai mica. Totusi, are un soft bun si nu ti se blocheaza deloc.
Acum tu stii... Daca ar invata si cei de la Android cum sa gestioneze mai bine memoria RAM, cred c-ar imbunatati cu mult performanta telefoanelor.

2 răspunsuri:
| Chende_Valentin_1995 a răspuns:

IPhone-ul e mai scump decat de exemplu un Huawei p9/p10. Pana si reparatiile sunt foarte scumpe. Bateria tine putin. Ia-ti un Samsung sau un Huawei p

| gelu1970 a răspuns:

Alexandra, iphone sunt terminale ce au bateriile inferioare comparativ cu alti fabricanti. probabil ca sa reduca din cost.
procesorul de care vorbesti nu compenseaza.
daca esti o persoana ce folosesti mult telefonul bateria o sa ajunga foarte repede sa iti dureze mai putin de o zi.
si cand spun asta nu ma refer ca o sa tina de dimineata pana seara.