| RAY a întrebat:

Merita sa-ti cumperi un laptop daca ai desktop?

Răspuns Câştigător
| Ram0owr a răspuns:

PC= unitate centrală, monitor, tastatură şi mouse, iar au număr mare de cabluri care mai mult te încurcă.
Avantajul laptopului este că îţi permite să-l utilizezi aproape oriunde.
-Dacă PC-ul te limitează la birou, cu laptopul poți sta comod, în pat
- ocupă mai puţin spaţiu
-îţi oferă şi portabilitate în comparaţie cu calsicul computer de birou.

Deci, merită. E mult mai practic.

| RAY explică (pentru Ram0owr):

Plus ca e portabil il pot duce oriunde dupa mine, ma refer si in alta tara

| Ram0owr a răspuns (pentru RAY):

Spuneam deja că e portabil.

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

1. Dacă ești pasionat de jocuri MARI, nu se merită investiția, și nu se pot compara ca putere, cele două.
2. Dacă ești un gamer mai rezervat, poți juca chiar și Witcher 3 pe un laptop de 2500 de lei, liniștit. Nu la setări maxime, desigur.
3. Dacă scrii email-uri, intri pe TPU, asculți muzică și vezi filme, chiar și la 1000 de lei găsești laptopuri foarte bune (în special unul anume) care înlocuiesc PC-ul fara probleme!
În orice caz, da, se merită, ușurința cu care te puți muta de colo-colo, îl iei în pat, pe balcon, la muncă, la facultate, pe tren...
Iar mai nou sunt astea cu tastatură wireless, ecran detașabil, touch-screen..Stai în pat și tastezi, iar tableta stă pe masă. Ăsta da confort și utilitate! Apoi doar le unești, și ai laptop.

| RAY explică (pentru valentingb):

Nu sunt gamer deloc, asta si fac TPU, muzica, filme, fb atat
am o curiozitate intre placa nVIDIA 820 m si 920 m e o diferenta?

| valentingb a răspuns (pentru RAY):

Http://gpuboss.com/gpus/GeForce-920M-vs-GeForce-820M
920m mi se pare mai bun, deși site-ul nu le diferențiază
http://www.cel.ro/......0gb-4gb-l/ - se merită! am făcut o analiză a pieței în urmă cu 3 săptămâni, pentru un prieten. am căutat 3 ore pe net, ăsta e cel mai bun și ieftin laptop acum.

| Violleta2022 a răspuns:

Deci, nu merita, ca-i mai scump si ecranul este inzecit mai mic.
Este rentabil doar in varianta in care pleci de acasa si ai nevoie sa-l iei cu tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E mai usor pentru laba frate laptopul il poti pune pa pat

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Haaaaaaaaaaaa man, numa la de astea isi sta capul, ai vot