| andrefrancais a întrebat:

Merita upgrade la windows 10 pro de la windows 7?
Cum functioneaza cu procesor i3?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe i3 am si eu dar am cu un SSD nu cu HDD. Merge foarte bine.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Merita, dar nu faci ce iti da iei prin windows update.
Daca vrei sa faci treaba, instaleaza windows 10 pe curat!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ROB3RT89):

Da, nu cumva sa isi faca upgrade ca sa fie protejat de amenintari si buguri, doamne fereste! Ca doar MS lanseaza update-urile alea ca nu au ce face si trebuie' sa le dea ceva de lucru angajatilor, nu?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Unele sunt bune, securitate, stabilitate, fiabilitate etc.
De la windows 8.1 s-au cam stricat si baga pe gat tot felul de update-uri.
Practic forteaza utilizatorii!

| sierra1 a răspuns:

Fă-o și dacă nu-ți place revii. Sigur că "merită". Doar e ultimul produs de pe piață al Microsoft (deocamdată)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Se cheama downgrade nu upgrade. Si raspunsul e nu, nu are absolut nici un sens. Iar raspunsul asta il primesti fix de la cineva cu o platforma invechita care le-a rulat pe amindoua pe acelasi hardware (i3 2120, 8 GB RAM, SSD 128). P.S. Ignora retardoizii care se leaga de cum arata. Da, arata de cacao, dar ma intereseaza sa se miste bine si sa fie stabil, nu sa ma ating intim privind la el.

| gelu1970 a răspuns:

Nu

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

E stabil, ai si Windows Store, ai un antivirus destul de bun, ai finisaje bune, poti vorbi si cu Cortana. Eu zic ca merita.

| FaraNumePls a răspuns:

Eu am w 10 si sunt multumit. Am avut si w7 acum ceva timp si parca imi place mai mult w10

| Iunix a răspuns:

Caută pe Youtube windows 7 vs windows 10 şi o să vezi.
Eu zic că nu merită. Poate că e mai rapid cu o secundă, sau consumă 5mb memorie ram mai pițin, dat are o grafică mai slabă, adică nu are aceeaşi trabsparebță a ferestrelor ca windows 7 de exemplu.
Dacă dezactivezi efectele vizuale de la windows 7 şi îl pui pe basic devine la fel de rapid şi cu acelaşi consum de resurse ca windows 10.

Oricum, la început s-au lăudat cu windows 10, că e cel mai bun, super ralod, că browserul Microsoft Edge e mega rapid, e pe naiba.

| AdyUngur a răspuns:

Eu zic sa ramai la Windows 7, am facut upgrade si mia parut rau.

| xdan18 a răspuns:

Da, merita, eu am win 10 de jumătate de an și sunt foarte mulțumit de el.