| SalutProbleme a întrebat:

Mi-a cazut butonul de pornire de la telefon (Elephone p9000 lie), stie cineva daca l-as putea porni, tinand cont ca mi s-a stins din cauza ca s-a terminat bateria?
Funda

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Mai bine îl duci la un service (servis), sau poți încerca să îl lipești cu ceva. Service-ul este cea mai bună soluție după părerea mea.

| Bizon95 a răspuns:

In general un buton e doar o parghie spre o clema care face contactul
incearca sa introduci o chestie non-conductoare cu varf cum ar fi o scobitoare si sa apesi usor pana simti ca ai apasat pe clema

| Edw08 a răspuns:

Dacă ți-a rămas un contact metalic îl poți atinge tot cu ceva metalic ca sa reactioneze