| Andrei144 a întrebat:

Mi-a intrat putina apa pe portul de la casti (am un p8 lite) dar bateria era descarcata,iar acum nu se mai deschide,i-am deschis carcasa si am sters cat am vazut, daca il las sa se usuce o sa-si revina?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă cu jet de aer cald (uscător de păr) și dacă nu ai ars vreun circuit cu apa aia, sigur va porni ca nou

| ziftode a răspuns:

Eu l-as duce la service sa il bage in baie de nustiuce chestie si sa il curete cu ultrasunete, altfel, apa, in particule micronice nu poate fi cu adevarat uscata dintr-un telefon, eu l-am scapat in cada si pana nu am facut asta (mers la service) nu a mai dat nici un semn de viata (si l-am pus pe un calorifer fierbinte 48h, in orez, etc.)

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Lasa sa se usuce
Incarca bateria
Si apoi vezi daca se deschide

| Andrei144 explică:

Acum s-a deschis dupa mult timp dar touchscreenul nu merge, presupun ca trebuie inlocuit

| cCineva a răspuns:

Daca a avut contact intern cu apa, cel mai probabil nu.Eu de exemplu am avut apa in telefon si a trebuit sa ii inlocuiesc placa de baza.