| troleibuz a întrebat:

Mi-a picat netul si de atunci nu ma mai pot conecta. Imi scrie DNS indisponibil. Ce e de facut?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Scoate router-ul din priza pentru un minut, dupa care conecteaza-l din nou si asteapta 2-3 minute, pana ce se configureaza din nou. In mod normal, problema ar trebui sa fie rezolvata.

2. Acceseaza router-ul din browser-ul calculatorului (vezi descrierea in manualul de utilizare a router-ului).
Configureaza-ti router-ul in functie de modul de acces al retelei de internet.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asteapta si o sa isi revina, aceeasi problema am avut-o si eu acum cateva minute happy

| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca ai probleme cu routerul, intra in pagina de administrare si vezi acolo ce spune

| cfrtobias a răspuns:

Aveai cu user si parola? sau ai ip static?

| troleibuz explică (pentru cfrtobias):

Dinamic. Da, am user si parola

| cfrtobias a răspuns:

Https://www.digitalcitizen.ro/......dows-10-0/ asa ar trebui sa mearga, sau de ai pe desktop incerci sa te conectezi de acolo

| cfrtobias a răspuns:

Pana la urma ai reusit?

| troleibuz explică (pentru cfrtobias):

Nu. Dar o sa mai incerc maine.

| cfrtobias a răspuns (pentru troleibuz):

Poate resetezi modem sau ceva daca nu merge... normal daca bagi user si parola ar trebui sa iti mearga

| lamasanustefan a răspuns:

Păi cum ai pus întrebarea pe TPU dacă nu ai internet?

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru lamasanustefan):

Date mobile

| troleibuz explică (pentru lamasanustefan):

Telefon, date.

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru lamasanustefan):

De pe date mobile? Ba da destepti ai fost, de ce nu scrii si o carte despre asta? laughing