| Ioana_Iona_1999 a întrebat:

Mi-a scapat tableta pe jos, Asus memo pad 10, si mi s-a spart geamul. Este in garantie. Credeti ca o repara? Dar, daca nu, cam cat ar costa un geam nou?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De garanție din păcate poți uita, deoarece dacă citeai condițiile de acordare a garanției știai deja că asta este o cauză de utilizare neconformă a produsului.Reparația costă în funcție de service-ul ales, cu prețuri plecând de la 100 RON(manoperă+ geam). Succes

| gelu1970 a răspuns:

Poti sa o repari, insa garantia nu iti acopera lovitura suferita. deci o sa platesti.

| LTAA a răspuns:

Garantia nu acopera defectele din culpa utilizatorului.