| GolopențaAdrian a întrebat:

Mi-a spus cineva ca sa scriu google si nu mai stie el cum si vezi live pamantul din satelit si poti sa vezi oamenii miscandu-se si oamenii etc.O mai zis ca vor sa faca ca acel site sa arate din spatiu oriunde live online la toata lumea si cumva stiti voi care este site-ul?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu exista asa ceva pentru oamenii obisuiti, exista Google Earth dar nu iti arata live, doar imagini care sunt facute la un interval de timp din satelit.

| GolopențaAdrian explică (pentru Intruder19):

Stiu acest lucru

| GolopențaAdrian explică (pentru Intruder19):

Dar el a zis acest lucru si il pun si eu la indoiala dar infine am vazut ca poti vedea pamantul prin satelit live de pe camerele de pe iss atat stiu

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Tasteaza pe Google "harta Bucuresti"sau alt oras (satele nu se vad) si cand iti apare, in dreapta sus sunt doua variante: map (harta scrisa) si "satelite".Dai pe satelit si apoi focalizezi pana ajungi sa vezi strazi si case. In stanga este o rubrica in care poti scrie o anumita adresa.Dar tu trebuie sa cauti apoi adresa. Eu am reusit sa-mi vad blocul si balconul.Dar imaginea este in urma cu 2 ani.

| GolopențaAdrian explică (pentru Elianna):

Pe harti stiu sa ma uit din satelit ca si eu mi-am vazut blocul si sunt mai vechi imaginile

| Elianna a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Sa fii sanatos!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama ca nu o sa fie asa ceva aceesibil oamenilor de rand

| TeslaManto a răspuns:

Doar sa lucrezi la NASA poti sa vezi asa ceva in rest nu ai sanse.