| Boboecelmaitaredepelume a întrebat:

Mi-am achizitionat de curand un router wireless. Problema este ca eu am cablul de internet in camera in care am laptopul, iar pc-ul il am in alta camera. Daca instalez routerul in camera cu laptopul si il conectez la laptop, voi putea sa ma conectez cu pc-ul la wireless?

Răspuns Câştigător
| Mirzac_Eddy_1996 a răspuns:

Da te vei putea conecta la PC daca ai o placa de retea WIRELESS.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Instaleaza router-ul in camera cu pc-ul, langa acesta si nu iti mai trebuie nimic, laptop-ul are, de regula, wireless-ul incorporat.

| Boboecelmaitaredepelume explică:

Multumesc tuturor

| OvidyuNicu a răspuns:

Cumperi un adaptor wireless pentru unitati desktop. arata ca si un stick care capteaza semnal wireless. gasesti la orice magazin cu produse electronice.