| George0000 a întrebat:

Mi-am achizitionat de curand un telefon LG Optimus One (P500) si nu stiu cum sa imi bag aplicatii sau jocuri pe el. Vreau sa mentionez ca nu am internet pe el, insa am cablu USB la el. Ma poate ajuta cineva? Rog seriozitate, nu vreau mesaje ca bagati net.

7 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Eu nu va inteleg, telefonul ala fara net e mort. Are wi-fi, daca iti cumperi un router, ai semnal wi-fi in toata casa.
Eventual, prinzi semnal wi-fi si la mc, metrou, mall-uri, cafenele etc.

| Tadeus a răspuns:

Trebuie sa scrii jocul pe google de exemplu angry bird, irunner, talking tom etc.

| Raul243 a răspuns:

Eu am un telefon exact ca al tau si in cazul in care nu stiai telefonul are wi-fi deci poti sa te conectezi la internet intr-o zona unde ai wi-fi(cafenele, baruri, etc).Ai pe el un program numit market iti faci acount si gasesti acolo tot ce vrei.Sau poti sa scrii pe renumitul goagle aplicatii android si gasesti le bagi in telefon si le instalezi.Un sfat cand iti cumperi sau vrei sa iti cumperi un telefon intereseaza-te si tu putin de el detalii etc!

| George0000 explică (pentru Raul243):

Stiu ca are wi-fi dar momentan nu am acces, a, cautat pe google jocuri si aplicatii si am gasit le-am bagat pe card insa nu le gasesc in telefon, asta vroiam sa stiu cum sa fac sa le gasesc. Poate nu le-am bagat eu unde trebuia(le-am pus in folderul games), daca vrei sa ma ajuti imi poti lasa un id Multumesc!

| foreverfriends a răspuns:

Poti intra aici : gallery.mobile9.com. =)

| George0000 explică:

PS: Da exact cum ma asteptam, stiu ca are wi-fi si stiu ca telefonul asta este mort fara internet dar in 2-3 luni imi expira abonamentul si nu am extraoptiune cu internet si nu vreau sa imi bag alta pentru ca trebuie sa prelungesc si abonamentul si nu vreau asta. Vroiam pur si simplu sa stiu cum pot instala un joc sau o aplicatie pe el am uitat sa mentionez ca am bagat cateva jocuri pe card si nu mi le arata in telefon sau nu stiu eu cum sa fac sau unde sa le bag(le-am bagat in folderul games).

| George0000 explică:

Am aflat multumesc oricum!