| Alex14DaFunda a întrebat:

Mi-am achizitionat recent un Samsung galaxy S8, si vreau sa va intreb daca merită,sau afecteaza calitatea fotografiilor/videoclipurilor daca pun folie de protectie pe cameră, eu as vrea sa o pun pentru orice eventualitate

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Foliile de protecție sunt făcute în așa fel încât nu acoperă camera, blițul și difuzorul. Exista un decupaj in zona acestora. Important este să îți cumperi un model de folie destinat telefonului tau.

| alexboss2020 a răspuns:

Nu merita sa pui peste camera, o sa ingreuneze deblocarea faciala si a irisului si unghiul de vizibilitatate va fi mai redus! Camera de pe S8 are deja sticla preaplicata care este foarte rezistenta iar tu vrei sa pui pe sticla camerei o folie de sticla ceea ce este un lucru foarte prost gandit, e ca si cum tu ai pune o folie de sticla pe un telefon iar dupa sa mai pui inca una! Poti pune pe display dar nu pe camera!
PStongueuteam sa iti explic mai scurt, dar am vrut sa iti explic ce se poate intampla!

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Sigur ca sa afecteze, după un timp folia se zgîrie si no sa se mai vadă bine.