| strutulik a întrebat:

Mi-am blocat cartela de Vodafone si imi cere codul puk..introduc codul puk si imi cere noul pin il introduc si cand il cere a 2-a oara cand il introduc imi zice ca puk-ul este introdus incorect.prima data cand il introduc imi este valabil dar cand introduc de 2 ori noul pin imi zice ca e incorect.ce doamne sa ii fac? va rog ajutati-ma.tin sa mentionez ca, cartela e de Vodafone Germania

1 răspuns:
| supermdmario a răspuns:

Strutulica,vezi ca daca introduci de zece ori consecutiv, codul puk, o sa se blocheze definitv cartela, asa ca mai bine suna la relatii cu clientii si cere codul puk.